22.1 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Super League: Πλατανιάς-ΠΑΣ 3-3

Έπειτα από ένα ματς που τα ψάχνει κανείς με το… κυάλι στη Super League, Πλατανιάς και ΠΑΣ Γιάννινα πρόσφεραν θέαμα και συγκινήσεις στα Περιβόλια, μένοντας τελικά στο 3-3 με τη διακύμανση του σκορ να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον για ολόκληρο το 90λεπτο.
Οι Γιαννιώτες μπήκαν γκαζωμένοι στο ματς και μόλις στο 11′ είχαν καταφέρει να προηγηθούν με 2-0 και μέχρι το 20′ είχαν χάσει ακόμα δύο κλασικές ευκαιρίες για να… σκοτώσουν τους Χανιώτες, δείχνοντας ότι είχαν φέρει το παιχνίδι στα μέτρα τους για να αποσπάσουν το εκτός έδρας τρίποντο.
Ωστόσο, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου ήταν πολύ σκληρή για να πεθάνει και πριν καν ολοκληρωθεί το ματς είχε φέρει το ματς σε πλήρη ισορροπία (2-2), αφήνοντας τα πάντα ανοιχτά για το β’ μέρος.
Πράγματι, πολύ νωρίς στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι τα έφεραν όλα… τούμπα, αφού έκαναν το 3-2, αλλά ήταν η σειρά του ΠΑΣ να αντιδράσει, αφού πάρα πολύ γρήγορα διαμόρφωσε το 3-3, που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.
Ωστόσο, το τελευταίο εικοσάλεπτο άνηκε στους φιλοξενούμενους, με τους Μαμπουλού, Κόντε και Ζάιρο να χάνουν μεγάλες ευκαιρίες για την εκτός έδρας νίκη, αλλά ήταν ο Σωτηρίου αυτός που έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του Παράσχου.